М'язи нижньої кінцівки: м’язи таза, м'язи вільної нижньої кінцівки.

Матеріал з Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

М’язи пояса под. на зовн. і внутр. групи.

Внутр. група м’язів таза:

1. Клубово-поперековий м’яз – склад. з 2 м’язів – великого поперекового (поч. від поперековий хребців) і клубового (поч. від однойменної ямки тазової кістки), які з’єдн. в один м’яз, який прикріплюється до малого вертлюга стегнової кістки. Згинає стегно, тулуб.

2. Грушоподібний м’яз – поч. на тазовій поверхні крижової кістки, виходить з порожнини таза через великий сідничний отвір, под. його на два – над грушоподібний і під грушоподібний. Прикріплюється до великого вертлюга стегнової кістки. Обертає стегно назовні.

3. Внутр. затульний м’яз – поч. від внутр. краю затульного отвору, виходить через малий сідничний отвір, прикріплюється до великого вертлюга. Обертає стегно назовні.

Зовн. група м’язів таза:

1. Великий сідничний м'яз – поч. від зовн. поверхні клубової кістки і прикріплюється до сідничної горбистості стегнової кістки. Розгинає стегно, тулуб.

2. Середній і малий сідничні м'язи – лежать один під одним. Поч. від зовн. поверхні клубової кістки і прикріплюються до великого вертлюга. Відводять стегно.

3. Зовн. затульний м'яз – поч. від зовн. краю затульного отвору і прикріплюється до великого вертлюга. Обертаж стегно назовні.

4. Квадратний м'яз стегна – поч. від сідничного горба і прикріплюється до великого вертлюга. Обертає стегно назовні.

5. М'яз-натягач широкої фасції – від передньо-верхньої клубової ості і вплітається в потовщену частину широкої фасції стегна. Натягує фасцію, згинає стегно.

Мязитазовогопоясу.jpg

М'язи вільної кінцівки под. на м'язи стегна, гомілки і стопи.

М'язи стегна под. на 3 групи:

1. Передня група стегна:

1) Чотириголовий м'яз стегна – склад. з 4 головок (прямого м’яза, латерального, медіального і проміжного широких м'язів). Поч. від предньо-нижньої ості клубової кістки (прямий) та шорсткої лінії стегнової кістки (латеральний, медіальний і проміжнний широкі) і прикріплюється до гористості великогомілкової кістки. Розгинає гомілку, згинає стегно.

2) Кравецький м'яз – від передньоверхньої ості клубової кістки і прикріплюється до гористості великогомілкової кістки. Згинає гомілку і стегно.

2. Задня група:

1) Півсухожилковий і напівперетинчастий м'язи – розташ. медіально, поч. від сідничного горба і прикріплюються до великогомілкової кістки. Розгинають стегно і згинають гомілку.

2) Двоголовий м'яз стегна – поч. 2 головками – довгою (від сідничного горба) і короткою (від стегнової кістки). Прикріплюється до головки малогомілкової кістки. Розгинає стегно і згинає гомілку.

3. Медіальна група:

1) Гребінчастий м'яз

2) Стрункий (ніжний) м'яз

3) Привідні (великий, довгий, короткий)

Усі вони поч. від лобкової і сідничних кісток і прикріплюються до стегнової кістки (крім ніжного, який прикріплюється до великогомілкової). Приводять стегно.

М'язи гомілки под. на передню, задню, латеральну групи. Всі вони прикріплюються на стопі.

1. Передня група (розгинають стегно):

1) Передній великогомілковий

2) Довгий розгинач великого пальця

3) Довгий розгинач пальців

2. Задня група:

1) Триголовий м'яз литки – прикріплюється до п’яткового горба, згинає стопу

2) Задній великогомілковий

3) Довгий згинач пальців

4) Довгий згинач великого пальця

3. Латеральна група (згинають стопу):

1) Довгий та короткий малогомілкові м'язи

М'язи стопи под. на тильну і підошвову групи. Підошвова група – м'язи підвищення великого пальця, м’язи підвищення малого пальця і м'язи середньої групи.

1. М'язи підвищення великого пальця:

1) Відвідний м'яз

2) Привідний м'яз

3) Короткий згинач великого пальця

2. М’язи підвищення малого пальця:

1) Відвідний м'яз мізинця

2) Короткий згинач і протиставний м'яз мізинця

3. М'язи середньої групи:

1) Короткий згинач пальців

2) Квадратний м'яз підошви

3) 4 червоподібних мязи

Мязинижньоїкінцівки.jpg