М’язи голови: мімічні та жувальні.

Матеріал з Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мімічні м’язи – це тонкі м’язові пучки, які не мають фасцій, вплітаються в шкіру.

1. Надчерепний м’яз – має широку сухожилкову частину (сухожилків шолом), яка зростається з шкірою, переднє (лобове) і заднє (потиличне) черевця. Підіймає брови, зміщує шкіру навколо чола вгору і назад, утворюючи на ньому складки.

2. М’яз –зморшувач брови – зводить брови.

3. Коловий м’яз ока – склад. з циркулярних м’язових пучків, які оточують очну ямку і вплітаються в шкіру повік. Він рошир. Слізний мішок, зминає повіки, тягне брови униз, а шкіру щоки – угору.

4. Коловий м’яз рота – у вигляді циркулярних м’язових пучків під шкірою губ і навколо них. Закриває рот, витягує губи у трубочку.

5. М’яз-опускач кута рота – тягне кут рота униз.

6. М’яз-підіймач кута рота – «м’яз доброго настрою»

7. Щічний м’яз – утвор. бічну стінку рот.порожнини, зростаючись із її слизовою. При скороченні притискає щоку до зубів, бере участь у акті смоктання.

8. Великий і малий виличний.

9. Гордіїв м’яз.

10. Підборідний м’яз.

Мімічнімязи.jpg


Жувальні м’язи – представлены 4 парами. Починаються на кістках черепа.

1. Жувальний м’яз – починається від виличної дуги і прикріплюється до зовн. поверхні кута нижньої щелепи. Підіймає нижню щелепу.

2. Скроневий м’яз – починається від скроневої ямки і прикріплюється до вінцевого відростка нижньої щелепи. Підіймає нижню щелепу, тягне щелепу назад (акт жування).

3. Латеральний крилоподібний м’яз – лежить у підскроневій ямці. Починається від клиноподібної кістки і прикріплюється до суглобового відростка нижньої щелепи. При двостороньому скороченні – нижня щелепа висувається вперед, при односторонньому – щелепа рухається в протилежний бік.

4. Медіальний крилоподібний м’яз – починається від ямки крилоподібного відростка і прикріплюється до однойменної шорсткої гористості на внутр.. поверхні кута нижньої щелепи. Разом із жувальним м’язом утворює м’язову петлю, що дає можливість міцного притискання нижньої щелепи до верхньої.