М’язи шиї, класифікація.

Матеріал з Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

М’язи шиї поділ. на поверхневі і глибокі.

Поверхневі м’язи:

1. Підшкірний м’яз шиї – тонка м’язова пластинка, яка знаходь. під шкірою. Починається від фасції грудей нижче ключиці і прикріплюється в ділянці нижньої щелепи. Тягне униз кут рота і підіймає шкіру шиї.

2. Грудинно-ключично-сосковий м’яз – поч.. двома ніжками від ключиці та груднини і прикріплюється до сокоподібного відростка скроневої кістки. При односторонньому скороченні – нахиляє шийний відділ хребта у бік з одночасним поворотом голови в протилежний бік, при двосторонньому скороченні – підримує голову в вертикальному положенні, при максимальному скороченні – закидає її назад.

3. Надпід’язикові м’язи:

• Двочеревцевий м’яз – переднє черевце йде від нижньої щелепи, заднє – від вирізки соскоподібного відростка скроневої кістки. Підіймає під’язикову кістку, бере участь у акті ковтання і членороздільної мови, бере участь у акті ковтання.

• Щелепно-під’язиковий м’яз – від дуги нижньої щелепи до під’язикової кістки і утворює дно (діафрагму) рота.

• Підборідно-під’язиковий м’яз – від підборідної ості нижньої щелепи до під’язикової кістки. Підіймає під’язикову кістку, бере участь у акті жування, ковтання, мови.

4. Під’язикові м’язи:

• Груднинно-під’язиковий м’яз – починається від груднини і прикріплюється до під’язикової кістки, тягне її униз

• Лопатково- під’язиковий м’яз – від лопатки до під’язикової кістки, опускає її при скороченні.

• Груднино-щитоподібний м’яз – від груднини до зовн. поверхні щитоподібного хряща, опускає щитоподібний хрящ, гортань, під’язикову кістку.

• Щито-під’язиковий м’яз – є продовженням попереднього, тягнеться від щитоподібного хряща до під’язикової кістки, підіймає готань.

Поверхневімязишиї.jpg

Глибокі м’язи шиї:

1. Драбинчасті м’язи (передній, середній, задній).

2. Підхребцеві м’язи (довгі м’голови і шиї, передній і бічні прямі м’язи голови).

Глибокімязишиї.jpg