Бальнеотерапія

Матеріал з Wiki
Версія від 11:25, 7 квітня 2019, створена 176.105.211.192 (обговорення) (Створена сторінка: ==Визначення== Застосування мінеральних вод з метою профілактики, лікування та відновле...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Визначення

Застосування мінеральних вод з метою профілактики, лікування та відновлення порушених хворобою функцій організма. Мінеральні води – це природні води, хімічний склад і фізичні властивості яких дозволяють застосовувати їх з лікувально-профілактичною метою

Класифікація мінеральних вод

В залежності від аніона -гідрокарбонатна (HCO3-) -хлоридна (Cl-) -сульфідна (SO4-2) -нітратна (NO3-) -складного складу

Основні катіони : -Na+ -K+ -Ca++ -Mg++

Показання

- хронічні хвороби шлунка, кишечника, печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози - в неактивній формі й у фазі ремісії (гастрити, виразкова хвороба, коліти, ентерити, гепатити, холецистити, панкреатити), - після операцій на цих органах (хвороби оперованого шлунка, постхолецистектомічний синдром і т.д.). - хвороби обміну речовин і ендокринних органів (ожиріння, цукровий діабет, подагра), - хвороби сечостатевих органів (пієлонефрити, цистити, сечокам'яна хвороба, простатити).

Протипоказання

- захворювання в гострій стадії або в стадії загострення хронічного процесу, - вагітність, - прогресуюча стенокардія або стенокардія спокою, - кровотечі, - інфекційні захворювання, - серцева астма.

Методика приймання мінеральної води

Натщесерце 3-4 рази в день перед їдою.На 1 кг маси тіла приблизно 3 мл мінеральної води.