Гортань, топографія, будова, функції.

Матеріал з Wiki
Версія від 16:58, 18 березня 2020, створена Kolya (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <span style="color:#8976EB">Гортань</span> знаходиться в ділянці шиї на рівні IV-VI шийних хребців, нижче...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гортань знаходиться в ділянці шиї на рівні IV-VI шийних хребців, нижче під'язикової кістки. Спереду до гортані прилягають під'язикові м'язи і верхній полюс часток щитоподібної залози. Позаду неї – глотка, по боках – судинно-нервовий пучок шиї.

Скелет гортані утворений парними і непарними хрящами. До непарних належать: щитоподібний (утворює передньобічні стінки), перснеподібний (розташований у нижньому відділі органа) та надгортанний (прикриває вгорі вхід у гортань) хрящі. У чоловіків на щитоподібному хрящі виражений гортанний виступ – «адамове яблуко».

Ззаду знаходяться дрібніші парні хрящі: черпакуваті, ріжкуваті, клиноподібні. Всі хрящі з’єднуються між собою суглобами та зв’язками.

Порожнина гортані зсередини вистелена слизовою оболонкою з війковим епітелієм і ділиться на верхній, середній та нижній відділи.

Найскладніше побудований середній відділ, де на бічних знаходиться дві пари складок: верхні (присінкові) і нижні (голосові). Між ними утворюється заглибина – шлуночки гортані.