Визначення швів черепа та місць розташування тім’ячок.
Між кістками черепа є неперервні з’єднання у вигляді швів (в старечому віці більшість з них зазнає скостеніння) і перервні (суглоби).
Розрізняють три види швів: 1. Зубчасте шво: а) вінцеве, знаходиться між лобовою та тім’яними кістками; б) стрілоподібне — між тім’яними кістками; в) лямбдоподібне — між потиличною і тім’яними кістками. 2. Лускоподібне шво — між скроневою і тім’яною кістками. 3. Гладке шво — між лицевими кістками. На черепі людського плода і новонародженого в нормі налічують 6 тім'ячок:
Ті́м'ячко (лат. fonticulus, буквально — «джерельце», «фонтанчик») — неокостеніла ділянка склепіння черепа у плода і новонародженого. Складається із залишків перетинчастого скелета і з'єднує кістки в місцях черепних швів[1]. Тім'ячка утворюють гнучкі зчленування кісток черепа плода, що уможливлює тимчасову деформацію черепного склепіння під час проходження через пологові шляхи, а також не перешкоджає зростанню головного мозку, за яким може не встигати зростання черепних кісток[2][3]. Ззовні тім'ячка покриті апоневрозом і шкірою, знизу до них прилягає мозкова оболона.
Переднє тім'ячко або велике тім'ячко (fonticulus anterior рідше fonticulus major)[5] — розташоване між лобними і тім'яними кістками. Розміри — 3,5×2,5 см[4]. Клиноподібне тім'ячко (fonticulus sphenoidalis) — розташоване між лобною, тім'яною, клиноподібною і скроневою кістками, на місці майбутнього клиноподібно-тім'яного шва. Розміри — 0,8×1,2 см[4]. Отримало назву за клиноподібною кісткою. Два клиноподібних тім'ячка розташовані по обох боках голови. Соскоподібне тім'ячко (fonticulus mastoideus) — розташоване між потиличною, тім'яною і скроневою кістками. Розміром дещо менше за клиноподібне, на відміну від інших тім'ячок повністю закрите хрящовою тканиною[4]. Отримало назву за близькорозташованим соскоподібним відростком[en] скроневої кістки. Два соскоподібних тім'ячка знаходяться по обох боках голови. Заднє тім'ячко або мале тім'ячко, рідше потиличне тім'ячко (fonticulus posterior, рідше fonticulus minor, fonticulus occipitalis)[5] — розташоване між потиличною і тім'яними кістками. Має форму трикутника довжиною 1 см[4]. Іноді трапляються додаткові тім'ячка, що закриваються зразу після народження[4]:
Тім'ячко майданчика — розташоване на переніссі[4]; Метопічне тім'ячко — розташоване на лобному (метопічному) шві між лобними кістками[4][3]. Деякі джерела відмічали про зв'язок наявності цього тім'ячка з вродженими патологіями[6] Тім'яне або сагітальне тім'ячко — розташоване на сагітальному шві між тім'яними кістками[4][3] Мозочкове тім'ячко — розташоване в лусці потиличної кістки[4]. Отримало назву за розташованим поблизу мозочком.