Методи морфологічних досліджень

Матеріал з Wiki
Версія від 15:13, 29 травня 2018, створена Сергій (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Основним методом морфології є історичний, найяскравішим прикладом застосування цього...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Основним методом морфології є історичний, найяскравішим прикладом застосування цього методу — еволюційне вчення.

Поряд з історичним широко використовують порівняльно-анатомічний метод, який дає змогу виявити корінну подібність усіх тварин, незважаючи на різноманітність окремих їхніх представників.

Важливе, хоча й дещо менше значення, ніж перші два, мають описовий, стереоморфологічний (розроблений В. П. Воробйовим), експериментальний та деякі інші методи.

Антропометричну методику використовують для вивчення форми тіла і окремих його частин за допомогою різних вимірювань.

Методика препарування — один з найдавніших способів вивчення будови тіла за допомогою його розтину. Техніка препарування, або дисекції, значно ускладнилась і продовжує залишатись важливим способом дослідження морфологічних структур. М. І. Пирогов запропонував розпилювати заморожений труп у потрібних напрямі та площині. Цей спосіб є одним з основних при вивченні топографічної анатомії.


Методика ін’єкцій полягає в тому, що кровоносні або лімфатичні судини, а також будь-які порожнини в тілі людини заповнюють забарвленими масами, які тверднуть. Цю методику широко використовують при вивченні судинного русла та при бальзамуванні.

До способів рентгенологічного дослідження відносять рентгеноскопію (тіньове зображення на екрані) та рентгенографію (зображення органів на спеціальній плівці).