М’язи нижньої кінцівки, їхні функції.

Матеріал з Wiki
Версія від 15:40, 29 травня 2018, створена Сергій (обговорення | внесок) (Створена сторінка: М'язи нижньої кінцівки - Ноги або нижні кінцівки несуть на собі основне навантаження, ад...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

М'язи нижньої кінцівки - Ноги або нижні кінцівки несуть на собі основне навантаження, адже їм доводиться здійснювати функції опори і пересування. Це найпотужніші з усіх м'язів людського тіла. Нижні кінцівки поділяються на м'язи тазу і м'язи вільної нижньої кінцівки. Остання група ділиться на м'язи стегна, гомілки і стопи. М'язи таза беруть початок від кісток таза, крижів і поперекових хребців, а також прикріплюються до стегнової кістки. Їх функцією є утримання тулуба у вертикальному положенні, згинання, розгинання в тазостегновому суглобі і рух стегна.

М'язи стегна підрозділяється на три групи: передню, задню і медіальну (приводить). Ці м'язи також беруть участь в утриманні тіла вертикально, але основна їх роль - пересування. М'язи гомілки також діляться на три групи: передня, задня і бічна (латеральна). Вони відповідають за тильне згинання та розгинання підошовне стопи, опорні функції стопи та її орієнтацію.

М'язи стопи подібні м'язам кисті, поділяються на 3 групи. У зв'язку з прямоходінням людини, вони мають особливе призначення. Основна функція м'язів стопи - забезпечення стійкості при різних положеннях стопи, згинання, розгинання і відведення пальців. М'язи нижньої кінцівки діляться на м'язи пояса нижньої кінцівки, м'язи стегна, гомілки і стопи. М'язи нижньої кінцівки іннервуються від поперекового і крижового сплепеній, plexus lumbalis et sacralis.