Визначення відділів довгих трубчастих кісток.

Матеріал з Wiki
Версія від 22:43, 30 травня 2018, створена Hsv2570-l39 (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Трубчасті кістки – це кістки мають циліндричну або тригранну форму. Особливість трубч...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Трубчасті кістки – це кістки мають циліндричну або тригранну форму. Особливість трубчастих кісток полягає в тому, що їх довжина переважає над їх шириною.

Зростання трубчастих кісток у більшою мірою здійснюється за рахунок зростання діафіза (тіла кістки). На кінцях трубчастих кісток є епіфізи – місця з’єднання кісток, вкриті гиалиновым хрящем. Епіфізи двох і більше кісток беруть участь в освіту суглобів. Між тілом кістки (діафізом) та суглобовим кінцем (епіфізом) знаходиться метафиз, який містить хрящові епіфізарні пластинки в дитячому і підлітковому віці.

Будова трубчастих кісток Всі трубчасті кістки складаються і органічних і неорганічних речовин. Протягом усього життя кількісне співвідношення їх неоднаково. У дитячому віці в кістках людини переважають органічні речовини, які забезпечують кісток гнучкість, а в літньому – неорганічні, які відповідають за міцність. У дорослих людей співвідношення неорганічних речовин (солі кальцію) становить 2/3, а органічних (осеїн, вода) 1/3.

В кістки виділяють:

Окістя – покриває всю кістка ззовні. Окістя пронизана безліччю дрібних судин і нервів, які проникають всередину кістки по кісткових каналах, забезпечуючи кровопостачання та іннервацію глубжележащих шарів. Окістя являє собою сполучнотканинну пластинку, зовнішній шар якої складається із скупчення щільних фіброзних волокон, а внутрішній представлений рихлою сполучною тканиною, що містить в собі остеобласти (костеобразующие клітини); Компактне речовина складається з кісткових пластинок, які покривають периферію кістки щільним шаром. Кісткові пластинки утворюють структурні одиниці кістки – остеоны; Остеон – являє собою циліндричне утворення, яке складається з кісткових пластинок циліндричної форми. Всередині остеонов проходять судини і нерви; Губчата речовина – розташовується відразу за компактним шаром і відрізняється від нього пористою структурою. В освіту губчастої речовини беруть участь кісткові перекладини (трабекули), утворених з тих же кісткових пластинок; Кістковий мозок – головний орган кровотворення в організмі людини, який залягає в самій товщі трубчастих кісток. Кістковий мозок ділиться на жовтий і червоний: Жовтий кістковий мозок утворений жировими клітинами і розташовується в кістково-мозкової порожнини; Червоний кістковий мозок – знаходиться в губчатій речовині і складається з ретикулярної тканини, яка густо пронизана кровоносними судинами. По цих судинах новоутворені клітини виходять в кровоносне русло. Формені елементи утворюються за рахунок перебувають у кістковому мозку стовбурових клітин. Крім стовбурових клітин, тут також представлені остеобласти і остеокласти, завдяки яким утворюються нові структури кістки і руйнуються старі. Існує два типи трубчастих кісток – короткі і довгі До довгим трубчастим кісткам відносяться:

Плечова кістка; Кістки передпліччя; Стегнова кістка; Кістки гомілки. Короткі трубчасті кістки відрізняються меншими розмірами, при цьому їх довжина все одно більше їх ширини. До коротких трубчастим кісткам відносяться:

Фаланги пальців; Всі кістки плесна і п’ястка.