Визначення на муляжах виходу гілок шийного, плечового, поперекового та крижового сплетень.

Матеріал з Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шийне нервове сплетіння представляє з собою парний комплекс, утворений чотирма відгалуженнями верхніх шийних спинномозкових нервових корінців. Гілки його доповнені трьома дугоподібними петлями, що з'єднують між собою корінці, утворюють сплетення.


Деякі джерела об'єднують його з плечовим, що складається з нижньої половини шийних нервових корінців і двох верхніх грудних. У цих джерелах згадується шийно-плечове сплетення, що складається з спинномозкових нервів шийних сегментів спинного мозку, а також двох верхніх грудних спинномозкових нервів.

Плечове сплетіння (plexus brachialis) – сплетіння нервових волокон передніх гілок 4-8 шийних і 1-2 грудних спинномозкових нервів в кілька стовбурів і пучків, в результаті подальшого поділу яких формуються короткі та довгі нерви плечового поясу і вільної верхньої кінцівки. Частіше плечове сплетіння утворюється за рахунок передніх гілок CV-ThI спинномозкових нервів, рідше – CIV-ThI (краніальному зсув сплетення) або CV-ThII (каудальному зсув). Кожна передня гілка, що бере участь в утворенні плечове сплетіння, з’єднується з симпатичним стовбуром (середній і нижній шийні вузли) за допомогою сірих сполучних гілок, з якими в нерви плечове сплетіння йдуть постгангліонарні нервові волокна симпатичної частини вегетативної нервової системи.

Попереково-крижове сплетіння (plexus lumbosacralis) – сплетіння передніх гілок поперекових і крижових спинномозкових нервів.

Поперекове сплетення (plexus lumbalis) сформовано передніми гілками трьох верхніх поперекових, частково XII грудного і IV поперекового спинномозкових нервів. Частина передньої гілки IV поперекового спинномозкового нерва спускається в порожнину тазу, утворюючи з передньою гілкою V поперекового спинномозкового нерва попереково-крижовий стовбур, що зв’язує поперекове та крижове сплетення. Крижове сплетіння (plexus sacralis) утворено попереково-крижового стовбуром і передніми гілками верхніх чотирьох крижових спинномозкових нервів.