М'язи живота, їхні функції. Біла лінія живота.

Матеріал з Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

М’язи живота поділ. на передню,бічну і задню групи.

До передньої групи належать:

1. Прямий м’яз – поч. від мечоподібного відростка груднини і хрящів V і VI ребер. Прикріплюється до лобкової кістки. Згинає тулуб вперед.

2. Пірамідальний м’яз – натягує білу лінію живота.

До бічної групи належать:

1. Зовнішній косий м’яз – поч. від 8 нижніх ребер. Задні пучки прикріплюються до гребеня клубової кістки, а передні переходять у широкий плоских сухожилок – апоневроз. Нижній край апоневрозу скручується, утворюючи пахвинну (пупартову зв’язку). Повертає тулуб у сторони.

2. Внутрішній косий м’яз живота – поч. від попереково-грудної фасції, гребеня клубової кістки і пахвинної зв’язки. Задні пучки прикріплюються до нижніх ребер, передні переходять в апоневроз. Повертає тулуб в сторони.

3. Поперечний м’яз живота – поч. від внутр.. поверхні 6 нижніх ребер, попереково-грудної фасції, гребеня клубової кістки і пахвинної зв’язки. М’язові пучки йдуть поперечно і переходять в апоневроз. Повертає тулуб у сторони.

До задньої групи належить:

1. Квадратний м’яз попереку – поч. від гребеня клубової кістки. Прикріплюється до ХІІ ребра і поперечних відростків поперекових хребців. Нахиляє тулуб у сторони.

Мязиживота.jpg

Біла лінія живота – щільна світла сухожилкові стрічка, яка тягнеться від мечоподібного відростка груднини до лобкового симфізу.

Пупок – ямка, оточена пупковим кільцем із рубцевої тканини.