Типи конституції тіла людини.

Матеріал з Wiki
Версія від 21:18, 23 травня 2020, створена 46.160.74.158 (обговорення) (пропущена буква)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Конституція як сукупність функціональних та морфологічних особливостей організму дитини повязана з характеристиками її вищої нервової діяльності та ендокринною системою.

За конституцією людей поділяють на астенічний, гіперстенічний та нормостенічний типи.

Типиконституціїтіла.jpg

Нормостенічний тип - це пропорційно складена людина з добре розвиненою мускулатурою, з широкими плечами,опуклими грудьми, невеликим пружним животом і середньою довжиною кінцівок з добре розвиненими на них мязами.

Люди нормостенічного типу енергійні, впевнені у своїх силах. у них відзначається схильність до захворюваннь верхніх дихальних шляхів, рухового апарату, невралгія, атеросклерозу коронарних судин.

Астенічний тип - високий або середній зріст, видовжена грудна клітка, довга шия, вузькі передпліччя, порівняно довгі кінцівки, ніжна тонка і бліда шкіра. До цього типу відносять людей з коротким тулубом і довгими ногами.

У людей такої конституції серце малих розмірів, видовжені легені, короткий кишечник, знижений кровяний тиск.

В їхньму організмі переважають процеси дисимляції - реакції розщеплення складних органічних речовин, що призводять до вивільнення енергії.

Люди з астенічним типом відрізняються підвищеною збудливістю нервової системи, неврозів, гіпотензії, до туберкульозу, виразкової хвороби.

Гіперстенічний тип - короткий масивний тулуб і короткі кінцівки. Зріст середній і нижче середнього. Голова кругла, череп великий, шия коротка, плечі широкі, грудна клітка коротка, широка, живіт великий, випнутий. Серце велике, легені малі.

Особи гіперстенічного типу товариські, рухливі, практичні. Вони відрізняються відносно високим АТ, переважають процеси асиміляції (реакції злиття, синтез складних молекул з простіших і накопичення енергії, схильні до ожиріння, діабету, гіпертонічної хвороби, інфаркту міокарда, жовчокамяної хвороби)