Товста кишка, розташування, відділи, особливості будови.

Матеріал з Wiki
Версія від 21:08, 15 березня 2020, створена Kolya (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Є безпосереднім продовженням тонкої кишки. Довжина – 1,5-2 м. Поч сліпою кишкою, яка знахо...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Є безпосереднім продовженням тонкої кишки. Довжина – 1,5-2 м. Поч сліпою кишкою, яка знаход. в правій клубовій ямці. від сліпої кишки відходить червоподібний відросток – апендикс. Вона продовжується у ободову кишку, яка має висхідний, поперечний та низхідний відділи.

Товстакишка.png


Низхідний відділ переходить у сигмоподібну кишку і закінчується прямою кишкою, яка відкривається назовні анальним отвором.

Характерними ознаками товстої кишки є: більший діаметр (порівняно з тонкою), наявність трьох стрічок, що утворені поздовжніми волокнами м'язової оболонки.

Внаслідок того, що довжина кишки більша за довжину стрічок, на ній утвор. випинання, які назив. гаустрами. Протягом всієї товстої кишки є відростки серозної оболонки, що містять жир.

Слизова оболонка має півмісяцеві складки і не має ворсинок.

М’язова оболонка побудована із двох шарів: внутрішній циркулярний і зовнішній поздовжній, який утвор. три стрічки.

Сліпа кишка – ділянка товстої кишки, яка розташована нижче впадання в неї тонкої кишки в правій клубовій ямці. Довжина – 6 см. Від внутрішньої поверхні відходить червоподібний відросток – апендикс. Він може займати різне положення: 1) низхідне (його кінець досягає входу в порожнину малого таза), 2) латеральне (відхилений латерально)