Трахея, топографія, будова, функції. Бронхи: види бронхів, відмінності бронхів, бронхове дерево.

Матеріал з Wiki
Версія від 11:35, 19 березня 2020, створена Kolya (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <span style="color:#8976EB">'''Трахея'''</span> – дихальне горло – є продовженням гортані і тягнется від...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Трахея – дихальне горло – є продовженням гортані і тягнется від VI шийного хребця до V грудного, де ділиться на 2 головних бронхи. Це місце називається біфуркацією трахеї. Довжина трахеї – 8-12 см.

Стінка трахеї складається з 16-20 хрящових півкілець, між якими знаходяться зв’язки.

Задня стінка перетинчаста, містить гладкі м'язові волокна. Слизова оболонка вистелена миготливим епітелієм і багата лімфоїдною таниною.

У шийному відділі спереду до неї прилягає перешийок щитоподібної залози, ззаду – стравохід, з боків – сонні артерії.

У грудному відділі спереду трахеї знаходиться груднина і великі судини.

Трахея на рівні V грудного хребця ділиться на 2 головні бронхи – правий і лівий, які підходять до воріт легені. Правий бронх широкий, але коротший від лівого. В ньому нараховується 6-8 хрящових кілець, а в лівому – 9-12. Він має більш вертикальне положення.

Бронхіальне дерево

Головні бронхи, підходячи до воріт легень, відповідно до часток, поділяються на часткові: лівий ділиться на два (верхній і нижній), а правий – на три (верхній, середній і нижній) бронхи. Часткові бронхи в паренхімі легені поділяються на сегментарні бронхи, тому що вони вентилюють певні ділянки легень, які назив. сегментами. В кожній легені 10 сегментів. Сегментарні бронхи діляться дихотомічно (кожний на два) на дрібніші – часточкові бронхи. Кожний часточковий бронх розгалужується всередині часточки на 16-18 кінцевих бронхіол, які не мають вже хряща і залоз.

Бронхіальне дерево слугує для проведення повітря при вдиху і видиху.