Будова груднини, ребра, види ребер, з’єднання ребер з грудниною та хребтом. Грудна клітка в цілому, форми грудної клітки.

Матеріал з Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Грудна клітка форм. 12 парами ребер, непарною грудною кісткою(грудниною) та грудними хребцями.

Груднаклітка.jpg

Ребра являють собою вузькі, довгі, вигнуті плоскі кістки. Розрізняють справжні ребра (верхні 7), несправжні (8-10), коливальні (11-12).

Задня частина – кісткова частина, передня – реберний хрящ.

Кісткова частина має головку, шийку, тіло. У верхніх 10 ребрах між шийкою і тілом знаходиться горбик ребра. На тілі роміщенні зовн. і внутр.. поверхні, верхній і нижній краї. На внутр. поверхні нижнього краю помітна борозна ребра, де прилягають судини і нерви.

Перше ребро має верхню і нижню поверхні, зовн. і внутр. краї. На верхній поверхні є драбинчастий горбик, позаду від нього знаходиться борозна підключичної артерії, попереду – борозна підключичної артерії.

Ребро.jpg

Груднина – плоска кістка, яка склад. з 3 частин – ручки (верхня частина), тіла та мечоподібного відростка. Тіло з’єднане з ручкою під тупим кутом. На верхньому краї ручки знаходь. яремна вирізка, по боках від якої – ключичні вирізки. На бічних краях ручки помітні реберні вирізки.

Груднина.gif

З’єднання кісток грудної порожнини:


Задніми кінцями (головками) ребра зчленовуються з грудними хребцями і утв. суглоб головки ребра. Горбики ребер зчленовуються з поперечними відростками і утв. суглоб горбика ребра.

7 пар верхніх ребер зчленовуються своїми передніми кінцями з грудниною.

Перше ребро з грудниною утв. синхондроз, останні 6 – діартрози (суглоби).

8-10 ребра з’єднуються мвж собою за допом. синхондрозів і утв. реберну дугу.

Форма грудної клітки залежить від статі, віку,будови тіла, фіз..розвитку.