Будова груднини, ребра, види ребер, з’єднання ребер з грудниною та хребтом. Грудна клітка в цілому, форми грудної клітки.

Матеріал з Wiki
Версія від 04:21, 25 лютого 2020, створена Kolya (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Грудна клітка форм. 12 парами ребер, непарною грудною кісткою(грудниною) та грудними хре...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Грудна клітка форм. 12 парами ребер, непарною грудною кісткою(грудниною) та грудними хребцями.

Груднаклітка.jpg

Ребра являють собою вузькі, довгі, вигнуті плоскі кістки. Розрізняють справжні ребра (верхні 7), несправжні (8-10), коливальні (11-12).

Задня частина – кісткова частина, передня – реберний хрящ.

Кісткова частина має головку, шийку, тіло. У верхніх 10 ребрах між шийкою і тілом знаходиться горбик ребра. На тілі роміщенні зовн. і внутр.. поверхні, верхній і нижній краї. На внутр. поверхні нижнього краю помітна борозна ребра, де прилягають судини і нерви.

Перше ребро має верхню і нижню поверхні, зовн. і внутр. краї. На верхній поверхні є драбинчастий горбик, позаду від нього знаходиться борозна підключичної артерії, попереду – борозна підключичної артерії.

Ребро.jpg

Груднина – плоска кістка, яка склад. з 3 частин – ручки (верхня частина), тіла та мечоподібного відростка. Тіло з’єднане з ручкою під тупим кутом. На верхньому краї ручки знаходь. яремна вирізка, по боках від якої – ключичні вирізки. На бічних краях ручки помітні реберні вирізки.

Груднина.gif

З’єднання кісток грудної порожнини:


Задніми кінцями (головками) ребра зчленовуються з грудними хребцями і утв. суглоб головки ребра. Горбики ребер зчленовуються з поперечними відростками і утв. суглоб горбика ребра.

7 пар верхніх ребер зчленовуються своїми передніми кінцями з грудниною.

Перше ребро з грудниною утв. синхондроз, останні 6 – діартрози (суглоби).

8-10 ребра з’єднуються мвж собою за допом. синхондрозів і утв. реберну дугу.

Форма грудної клітки залежить від статі, віку,будови тіла, фіз..розвитку.